By

Billeje i Bodrum

Sammenlign priser fra alle biludlejere i Bodrum. Gratis afbestilling og spar typisk 20-40%.

Find billig billeje nu

Alt om billeje i Bodrum

Bodrum er Tyrkiets Saint-Tropez — hvide huse, blå skodder og bougainvillea. Korsfarerborg over havnen og et overraskende godt underjordisk museum (Mausoleet, et af de syv vidundere).

Bodrum-halvøen har landsbyer med hver sin karakter: Gümüşlük (fiskerby med undervandsruiner), Türkbükü (jetset-strande), Bitez (windsurfing). Med lejebil når du dem alle på en uge.

Kør til Efesos (200 km nord) — en af antikkens største byer med bibliotek, teater og marmorgader. Pamukkale (250 km) har termiske kalkterasser der ligner et snelandskab.

Bodrum har sin egen lufthavn (Milas-Bodrum). Lejebiler er rimelige og vejene på halvøen er gode. Sommer er dyrt og pakket — maj-juni eller september er perfekt.

Mere om billeje iTyrkiet

Sammenlign priser på billeje i Bodrum

Find de bedste tilbud fra alle biludlejere på ét sted

Vis mig de bedste tilbud

Tilbage til Tyrkiet

Sammenlign priser på billeje i andre byer og lufthavne i Tyrkiet.

Billeje i Tyrkiet

Andre byer i Tyrkiet

Udforsk flere destinationer i samme land

Lufthavne i nærheden

Disse lufthavne ligger tæt på Bodrum og kan være praktiske for din billejeoplevelse:

Mikkel Jensen

Mikkel Jensen

Verificeret ekspert

Rejsejournalist & Biludlejningsspecialist

Mikkel har over 15 ars erfaring med biludlejning i mere end 40 lande. Han har personligt testet hundredvis af lejebiler og kender alle tricks til at fa den bedste pris og undgå ubehagelige overraskelser ved skranken.

15+

Ars erfaring

40+

Lande besøg

500+

Lejebiler testet

Sidst opdateret: 24. februar 2026Publiceret: 24. februar 2026

Udforsk flere destinationer

Andre populære destinationer i Tyrkiet

Klar til at booke din lejebil i Bodrum?

Sammenlign priser fra alle biludlejere og find den bedste deal. Gratis afbestilling og spar typisk 20-40%.

Sammenlign priser nu

Tip: Læs vores forsikringsguide før du booker – det kan spare dig tusindvis af kroner.